Rip Kirby: Patrik Laine blev knäskadad och nu finns det en plats att spela om på kanten hos Montreal. Även om Kapanen är center så kan dom nog spela honom på en kant också, till en början, om han gör det tillräckligt bra. Montreal har väl kapat bort ett gäng spelare nu dessutom där Oliver inte fanns med. Så ni som pratar om att det är klart med återkomst till oss får nog lugna sig lite.
{10473}: Det beror på hur länge Laine är skadad också. Tänker inte så en massa frön hos folk som hoppas på Kapanen, men Barré-Boulet har även han visat att han verkligen tänker ge sitt allra bästa en sista gång.
{10473}: Owen Beck klev kapad, och jag har för mig att någon här inne var säker på att han skulle gå före Kapanen. En match återstår där Kapanen har chansen att visa upp sig. Man får väl nästan hoppas att han är sjuk/skadad då också, så chanserna minskar att han tar plats.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!