söder över: som alltid är det en kostnadsfråga. Men tycker han får lite väl med skit. Det har inte släppt för han med poäng men han är stabil och sällan skadad. Men vi har väl klättrat på stegen i attraktivitet som klubb sen han anslöt. Det kanske går att få in något bättre
X-Län: Tycker Eronen blivit ganska hyllad denna säsong. Men då han ligger runt 200k i månaden, så tycker jag inte alls att vi har råd med honom o vårt läge. Speciellt inte om lönen går upp lite. Jag ser Hardegård som ersättare där dessutom.
Näkyvä har jag ingen aning om lönen på. Men det är väl inte otippat att den lär ligga nått liknande om han tar optionsåret. Vilket han inte alls är värd och där kan vi absolut få nått bättre.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!