Årsmötesprotokoll uppe rekordsnabbt nu. Min hjärtefråga att information och årmöteshandlingar ska vara mer lättillgängliga inför mötet gick igenom efter en del diskussioner, vid votering så blev det 38-0 till mitt förslag mot styrelsen. ”Flera motioner togs upp och behandlades under mötet. Bland annat beslutades att årsmöteshandlingar i framtiden ska finnas tillgängliga på hemsidan minst en vecka innan mötet – en förändring som ökar transparensen.”
Gällande den eviga diskussionen om tallar på magen så avslogs det, kan väl tilläggas att det lät som mellan raderna att iom att vi går in på sista året med det gamla avtalet med kommunen så kan det bli förändringar inför nästa säsong. Med det sagt så konstaterade jag att ingen av de högljudda rösterna för tallar på magen var på plats och argumenterade för sin sak.
Tom Topp: Hittade lite intressanta stats angående Ludvig Levinsson.
”Ludvig Levinsson som var under 45% i Hockeyallsvenskan ifjol leder överraskande interna tekningsligan i stor stil – han är 4:e bäst i SHL (spelare med minst 50 ... | Läs mer
Växjö BK, pendlar mellan trean och fyran.