Jag har försvarat Eronen ända fram till nu. Nu är jag för att inte förlänga. Anton Lander har kontrakt till och 27/28. 3 säsonger till. Det måste brytas tidigare. Från toppcenter i landslaget till medioker som 3e center på ett par säsonger. Det skrattar man inte åt. Blir lite jobb för Kapanen att bygga om detta.
Tom Topp: Jag tänker inte såga någon jämns fotknölarna, innan vederbörande verkligen fått chansen att visa upp sig, vad denne går för. Medlemmarna i vårt sportråd besitter så ofantligt mycket mer kunskap inom ämnet ishockey än vad jag ... | Läs mer
Anton Lander har kontrakt till och 27/28. 3 säsonger till. Det måste brytas tidigare. Från toppcenter i landslaget till medioker som 3e center på ett par säsonger. Det skrattar man inte åt.
Blir lite jobb för Kapanen att bygga om detta.