Karlsson74: vi har hamnat i underläge mot Örebro, Leksand x2, HV samt Brynäs som vi lyckas vända men ingen av dessa låg vi under inför tredje perioden. Bägge matcherna mot Leksand,matchen mot HV samt Brynäs hamnade vi i underläge i första perioden och vände till seger. Mot Örebro hamnade vi i underläge två gånger under matchen och vann till slut i sudden. Som en parentes så ledde vi mot Örebro inför tredje, Örebro vände sedan till 2-3 och därefter kvitterade vi och vann i sudden.
Men som sagt, inget muntert läge denna säsong om motståndet tar ledning mot oss.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Bägge matcherna mot Leksand,matchen mot HV samt Brynäs hamnade vi i underläge i första perioden och vände till seger.
Mot Örebro hamnade vi i underläge två gånger under matchen och vann till slut i sudden.
Som en parentes så ledde vi mot Örebro inför tredje, Örebro vände sedan till 2-3 och därefter kvitterade vi och vann i sudden.
Men som sagt, inget muntert läge denna säsong om motståndet tar ledning mot oss.