SgtD: Örnen är inte inarbetad, men den haft monopolställning. Tallarna är motarbetade, dvs klubben har valt att hålla en linje, fågellinjen. Jag är inte alls tvärsäker på att den ungdomliga delen av publiken kräver att ha örnen kvar, det är ju varumärket-"Timrå IK" som är grejen. Fågeln är ett stolligt påfund, sen kan man trycka hur många mässor och tröjor som helst, men det är den offensiva hockeyn som är vårt signum, inte nån jävla påhittad örnsort!
SPOODI: Han är raka motsatsen till mentalt efterbliven. Däremot sprungen ur en generation där förmågan att uttrycka sig fyndigt och slagfärdigt på sociala medier inte stod högst upp på agendan. Men vi som känner honom vet vilken jävla superhero han är
Jag är inte alls tvärsäker på att den ungdomliga delen av publiken kräver att ha örnen kvar, det är ju varumärket-"Timrå IK" som är grejen. Fågeln är ett stolligt påfund, sen kan man trycka hur många mässor och tröjor som helst, men det är den offensiva hockeyn som är vårt signum, inte nån jävla påhittad örnsort!