roger_sundsvall: Med tanke på Ollis kommentarer om familjesituationen skulle jag inte bli förvånad om han skulle bryta kontraktet redan i vår. Men troligast blir han kvar en säsong i alla fall. Kan de inte lösa att hans fru kommer över är det nog sista säsongen i TIK.
roger_sundsvall: Om man ska tro innala så låter inte som en framtidstro på nubben men det kan ju ändras imorgon men bara hoppas dom har han som ansiktet utåt än så länge och innan säsongen dom presenterar en ny med samma tro på hockey som Olli.
Jag har väntat med att skriva det här, men nu känns det rätt: Jokinen lämnade laget i sticket. Det fanns mycket positivt i hans filosofi – intensitet, kravställning, rak kommunikation – men det gick inte helt hem.
Att olli lämnar
nubben medelar att perra johnsson fågelholk
blir ny tränare