Meduza: Vadå, du tror verkligen att Källgren gör den rörelsen för att trippa en motståndare? Du vet väl att repriserna är i slow-motion och inte realtid? Varför skulle Källgrens fokus vara att trippa istället för att försöka rädda pucken? Helt irrationellt ju? Källgrens klubba kan inte bara försvinna heller i den situationen?
Peja: fast vad gäller tripping eller inte så spelar det egentligen ingen roll om du gör en rörelse medvetet eller inte.. Gäller inte bara i den situation som diskuteras. Utan generellt.. Det är då som kommentatorer osv brukar använda gamla klyschor som .."du är alltid ansvarig för din egen klubba"
Timrås silly season är över. Till hösten börjar allvaret igen. Och Timrå kommer vara bottentippat av en enig journalistkår. Tro inget annat. Oaktat vad konkurrenterna gör med sina trupper ... | Läs mer