1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 597725 inlägg · 6213 ämnen

Inlägg: 2883998

Sv: Apropå nånting...
Montén Python: ”Pilö har en del att bevisa på det. Visst en inspirerande start på säsongen, men vilka hade inte det när de red lite på jokinens "in your face" och känslostyrda spelidé?”

Ja sen bröt han foten. Har man brutit foten så vet man att man inte är 100% återställd även när man är återställd. Den jäkeln kan strula på ett bra tag till. Väldigt tydligt att han inte kände sig i toppskick.

Svarskommentarer

Sv: Apropå nånting...
Stridhsyxa: Jo det är ju så givetvis. Gillar det jag såg av Pilö innan skadan. Kan han hålla den nivån så blir han ett tillskott. Helt klart!

Sv: Apropå nånting...
Stridhsyxa: Helt rätt, min son bröt foten för tre år sedan, han är inte bra än och han inte åka skridskor idag. Mitt ex bröt foten för 15 år sedan, hon är inte bra, man har mycket småben där såm ställer till det.