Zäta75: Ja det känns mest troligt. Att man pratat om honom i en offensiv miljö ställer jag mig helt frågande till. Återigen känner jag att den största oron inför årets trupp är att vi trade:ar en första center mot en fjärde. Strukturmässigt så kommer vi känna mer av tappet av Kapanen än Hållander. (Individuellt såklart Hållander)
Patrick Polly: Så var året surströmming avsmakad. Kompletterade med Gammal Norrlands Akvavit och Sarek starköl så var Norrlands temat fulländat. Mjuka klämmor med Oskars strömming, tomat, gul lök och Västerbotten ost. Bara att njuta.. 😋.
Montén Python: Jag tror att det kan finnas ett visst mått av överskattning av Juels marknadsvärde från vårt håll också. Är han så het på marknaden att det vore rimligt av honom att kräva en lön som motsvarar det en förstekeeper tjänar ... | Läs mer