Villervalla: problemet är att man ställer upp med 80% juniorer...Lite Pinsamt att man som lag inte tar turneringen och träningsmatcher på större allvar.. men modor satt väl antagligen ribban.. man bör från Timrå håll lägga ner skiten eller bara ställa upp med ett rent juniorlag . då det ändå inte ger något försäsongsmässigt alls för A laget.
Dåligt att ställa upp med så många juniorer. A-laget behöver svetsas samman. Förstår att de kanske är nedtränade osv men man får inte så många matcher i skarpt läge så att säga. Juniorerna har inte heller särskilt stor nytta av att spela med andra juniorer då de behöver lära sig senior/a-lagshockeyn
Edit Lägg till att det är sjukt pinsamt om vi skulle förlora mot bobbarna. Lite måste vi ju försvara klubbmärket
Cobbel: Vi har nuvarande restaurangavtal. Men vi ser över att öka ytorna. Vår förhoppning är att detta sker redan nästa säsong. Målsättningen är just det att folk ska åka till arenan tidigare och käka/dricka.