Alldeles för sent i diskussionen vill jag bara komma med ett litet inlägg i arenafrågan: När jag ser till publiksnitt så kan jag konstatera att Timrå ligger på samma nivå som klubbar som Skellefteå och Växjö, som båda är etablerade klubbar. Däremot har jag för mig att jag har hört att Timrå har betydligt färre loger än andra klubbar. Stämmer det, eller har jag drömt det?
För övrigt brukar jag mysa litegrann när jag ser stockholmjournalister stå och huttra och gnälla över att det är kallt i arenan.
Pucken: Nej vi ska inte byta namn till Sundsvall IK men vakna upp och se verkligheten. Vår ”satsning” att etablera oss på övre halvan i SHL har redan strandat. Idén att locka till sig unga talanger är fin men i förlängningen så kommer ... | Läs mer
För övrigt brukar jag mysa litegrann när jag ser stockholmjournalister stå och huttra och gnälla över att det är kallt i arenan.