Montén Python: i Vida finns det fem serveringsställen för öl, vin och Jägermeister på andra plan. Och två våningsplan där det serveras helt ok mat för en vettig peng.
Vet inte hur det är nu, men Växjö var under flera säsonger den klubb som drog in mest pengar på kringförsäljning under matcherna. Trots att dom flesta andra lagen har betydligt större publik.
Tillgängligheten är otroligt viktig för att kränga grejer i pauserna, och den är milsvitt bättre i Växjö än i Timrå, tyvärr.
Stora pengar vi går miste genom att arenan är byggd under en tid då folk nöjde sig med en sönderkokt Bullens och en fesljummen läskeblask.
Rip Kirby: Alltså jag skiter fullständigt i det där gamla snacket om "själlöshet" eller att "arenan ska liga i Timrå" bara för att ..Ja för det är historia eller nått? Alltså intressant det här ändå. Jag hör ofta väldigt starka ... | Läs mer