Smörgåsen : och kvällens publiksiffra gör mig ledsen. Känns verkligen hopplöst i det långa loppet detta. Om inte publiken ställer upp kan vi hälsa hem över tid. Jävla sopor till befolkning. Alla hemmasittare kan dra långt åt helvete. Skam.
Smörgåsen : det där är det som gör mig mest nedstämd. En publik som aldrig kommer. Förstår inte hur vi ska kunna hålla oss kvar över sikt. Truppen plåstras lite här och var med nya läckor som följd. Noll utrymme för att kunna agera. Har en spelare fått kontrakt ja då är den kvar kontraktet ut, oavsett vad. Får vi skador, då är det bara långtidsskador som kan ge utrymme till förstärkning. Annars är det bara bita i det sura äpplet under 2 månader där vi överbelastar andra istället. Spelar erixon med trasig rygg och könsel i en fot under en hel säsong tex.
RYGG HANS: det är provocerande hur man kan kasta ihop snygga alternativ på 27 sekunder. Samtidigt som Timrå IK kämpar med att ens få en vettig tröja under 15 år.