X-Län: ha ha det här är ju för bra. skulle man djup dyka i privata företag skulle man hitta sånt här i en majoritet av alla företag som ha något avtal med profil eller sportkläder.
men visst börja man bli jävligt le på skit om o kring klubben . finns för många tveksamma i ledande positioner o för många sura runt omkring som vill dom o klubben illa. man vet inte vad som är sant o inte längre. hur ska vi kunna rensa luften ?
SKRIDSKOSKENAN: Till viss del är det rätt överdrivet, inget konstigt med att de som är anställda i föreningen får arbetskläder osv från klubben och att det ogillas av de som fortfarande jobbar ideellt. Problemet för Timrå här är att det varit för mycket nu, och att vissa av de som var inblandade då fortfarande sitter kvar.
Tom Topp: Hjärnskakning först, med långvarig problematik. Sen antar jag att den främsta förklaringen till att han inte spelade mer är att han tillhörde HV och så får man nöja sig så. Det är så invecklat att begripa sig på alla turer ... | Läs mer
men visst börja man bli jävligt le på skit om o kring klubben . finns för många tveksamma i ledande positioner o för många sura runt omkring som vill dom o klubben illa. man vet inte vad som är sant o inte längre.
hur ska vi kunna rensa luften ?