KniveN: Eftersom han jobbar för en comeback så borde ju klubben iaf ha kvar hans lön i budgeten. Annars blir det en riktig käftsmäll om de visar sig att han kan spela december - april och man då måste betala hans lön de månaderna. Var f.ö med på träning igår, men ej tacklingsbar.
NickNack: Han borde väl gå som "tillbaka i jobb" om han tränar igen va? Försäkringen gäller väl bara om han inte kan utföra sitt jobb, och är han tillbaka i träning så är han väl på jobbet igen? Eller hur fungerar det?
Vill bara förtydliga att ingen förening ”godkänner” någonting. Alla har önskemål. Vi har försökt byta till oss så mycket vi kunnat, samt önskat hemmapremiär. Alla önskemål går inte i mål, mycket på grund av så kallade ... | Läs mer
borde ju klubben iaf ha kvar hans lön i budgeten. Annars blir det en riktig käftsmäll om de visar sig att han kan spela december - april och man då måste betala hans lön de månaderna.
Var f.ö med på träning igår, men ej tacklingsbar.