Ett fel och ett rätt i min periodprediktering. Vi för spelet, får långa anfall...men det är så jävla tandlöst när det ska avslutas att det inte är några större problem för Frölunda att hantera det. Sen får dom PP, och soon-to-get-tre-nya-år klarar inte av att hantera sin enda spelare han ska fokusera på utan står framför JJ med ryggen emot istället. Tackar tackar, mål i arslet.
Frustrerande som fan. Skulle vara kukviktigt att kunna vända det här och få utdelning i tredje, men fan trot. Det är ingen slump att det här laget saknar attackpsyke.
Hedersamma förluster är da shit. Vi är en liten klubb och ska vara glada för att få vara med.
steveroper: Ja hade vi hållt nollan så hade vi kunnat komma undan med ett kryss, lyckas man ligga på och ta bort Dahlen och Genborg så har vi inte så mycket att komma med framåt..
Hej, jag är 12 år och bor i Stockholm och jag vill verkligen gå på matchen mot Djurgården i början av December. Min brorsa fick bara en biljett till borta stå, och jag skulle gärna ville gå med honom. Har någon en borta stå biljett ... | Läs mer