1150x200-tiken-1123131_tz4N8mRqd8Wf0t8.png

Timrå IK

SHL · 615383 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 2960931

Sv: Timrå IK - Leksands IF 2025-12-30
Vid 2-3 skulle verkligen Sundin ha blivit bänkad, men man fortsätter ändå att rulla på backparen som de är. Min nyårsönskan är att ledarstaben spelar de BÄSTA för dagen. Hur jävla svårt ska det vara egentligen..

Svarskommentarer

Sv: Timrå IK - Leksands IF 2025-12-30
Hockeydynamit97: Känslan idag är ju att man toppade på forwardssidan, men inte på backsidan? Levinsson, Heikki och Lilja fick ju desto mer speltid i tredje t.ex.

Men Sundin måste ju få sitta på läktaren nästa match? Absolut jävla horribel insats, han är ju pappa till tre av målen. Hade han bara fått sitta på bänken i tredje så hade vi varit hemma. Svårt dock när ersättarna heter Svensson, Pilö, Nässén, Strömberg och Forsmark i för sig. Pest eller kolera liksom.

Nä fy fan, den här jävla pissmatchen gjorde mig bara än mer irriterad! Som någon annan skrev så är det tur att vi är bäst av dom tre hockeyallsvenska lagen.

Sv: Timrå IK - Leksands IF 2025-12-30
Hockeydynamit97:

Vi hade en junior som 7:e. Så var ej läge att bänka.

Sv: Silly Season 2026-27
Varför ska Timrå kommunicera utåt att det finns pengar att handla för? Där behöver ni ju se den andra sidan av myntet också, vet en spelare att det finns pengar att hämta så kommer de att kräva det.

Bättre att gå in som en underdog ... | Läs mer