Eftersom Niklas Nordgren är det fjärde och ”hemliga” namnet i Timrås sportråd så blir man ju lite orolig över Karlinryktet. Dom två har spelat ihop under juniortiden.
Stridhsyxa: Tar Timrå IK in Mattias Karlin som huvudtränare sabbar man en väldigt stor del av supportrarnas tro på laget. Vad fan vill man med en sån rekrytering?
Stridhsyxa: Ju mer jag tänker på det, så tror jag att det blir Klas Östman. Såg att han dessutom är född i Härnösand. Inte mitt favoritnamn, men när man tittar igenom hans CV så är han välmeriterad. Men och det är ett stort men. Är han huvudcoach? Eller passar han bättre som assisterande?
Fruktansvärt kukhärlig matchjävel igår! Att få vända från extrem pessimism, gubbtjurighet, "jävla skitlag", "klarar vi oss undan kval är det ett mirakel" osv till nästan överdriven lycka och framtidstro på en jävla perre...helt ... | Läs mer