Retrosortimentet har varit en våt dröm under många år. Det har diskuterats, stötts och blötts i takt med rekationerna på Timrå IKs flying circus..örnen. Hoppas Timrå IK visar god vilja och inte ser retroprylen som ett hot.
Jag kan inte ens stava till de där photoprylarna men jag hoppas att några tappra frontsvin törs och kan realisera planerna, et voilà, så vi har vi elitseriens och världens snyggaste T-tröja.
Blir det av så ska jag skicka en till NASA för nästa månfärd.
FH - avdammad: Härligt med en del nostalgiska inlägg idag. 1965 var jag nio och fick börja följa farsan på Timrås/WÖ:s och Giffarnas matcher. Dessa lag fastnade längst in i hjärtat och är kvar där lika hårt fortfarande.
"Granloboy red label" if you prefer.
Retrosortimentet har varit en våt dröm under många år. Det har diskuterats, stötts och blötts i takt med rekationerna på Timrå IKs flying circus..örnen.
Hoppas Timrå IK visar god vilja och inte ser retroprylen som ett hot.
Jag kan inte ens stava till de där photoprylarna men jag hoppas att några tappra frontsvin törs och kan realisera planerna, et voilà, så vi har
vi elitseriens och världens snyggaste T-tröja.
Blir det av så ska jag skicka en till NASA för nästa månfärd.