1150x200-tiken-1123131_9RDMimFNOEHPEMC.png

Timrå IK

SHL · 609568 inlägg · 6214 ämnen

Inlägg: 3015204

Sv: Silly Season 2026-27
RYGG HANS: Karlunden satt ett sånt totalt kasst boxplay så han belönas med 2 år. Där rök mitt medlemskap

Svarskommentarer

Sv: Silly Season 2026-27
Zåsse klubban: Roten till dåligt BP stavas tempo. Roten till dåligt tempo stavas Tommy. Han ville spela avvaktande styrhockey. Då blir det ganska svårt för Karlunden att öka intensiteten som en blixt från klar himmel för 2min BP för att sedan återgå till Tommys styrspel igen.

Tommy var allas chef och den där säsongen skulle bara arbetas igenom utan några större toppar eller dalar (nu blev det skapliga dalar ändå). Det var Tommys idéer och tankesätt som gick före Timrås framtidsplaner för vi hade inte den tränaren som det var tänkt att ha.

Nu har vi en tränare i Gath som är närmre besläktad med Jokinen än Tommy. Så till kommande är vi tillbaka i det spåret iaf, tror Karlunden kommer göra ett mycket
Bättre jobb nu.

Sv: Silly Season 2026-27
Zåsse klubban: och du är säker på att han var ensam ansvarig för det?

Sv: Silly Season 2026-27
Zåsse klubban: En annan tror ju att det usla BPet berodde på självförtroendet som var nere genom isen. För det var väl inte uselt hela säsongen? ”Bara” sista tredjedelen. Annars låg vi väl i topp tidigt på säsongen? Tråkigt ifall medlemskapet står och hänger på DK eller inte, hoppas att du kan ändra dig. Vi behöver alla medlemskap som går i föreningen.