JanneH: just heikkinen vill jag minnas hade förbannad motstuds i början på säsongen, mycket skott som var ramträffar, bra räddningar av målis osv, sedan kändes det lite som att det gick troll i grejerna för hans del. spontant borde man utnyttja hans skott i PP, ställ han på dahlens plats och mata direktskott bara. så kommer det ramla in 10-15 mål gissar jag på.
SuperMupster: Gubben skulle ha varit ute o bytt hjul på båda bilarna men snö o en jävla blåst gör att man stannar inne o vips så va de ju hockey på tv j18 vm duktiga grabbar där men ser fram emot att titta på Kivenmäki igen o hoppas att han har en bättre dag idag förra matchen hände de inte mycket för honom men nu tror jag att dom skärpt sig!!🤣😎🇱🇸🇱🇸
SuperMupster: Det är min magkänsla också. Har ju inga siffror som backar upp det men kändes som att han hade motstuds i början, när han fick spela med Lander, Wedda och Barre. Sen blev han förpassad till tredjelinan med Levinsson/Westfält och Lilja där de först hittade lite groove precis innan Levinsson gick sönder.
Sen gynnas ju inte direkt Heikkinen av att Dalle stod i båda PP formationerna. Vi blev ju väldigt lättläsliga i slutet av säsongen när PP1 och PP2 hade som mål att passa Dahlén.
spontant borde man utnyttja hans skott i PP, ställ han på dahlens plats och mata direktskott bara. så kommer det ramla in 10-15 mål gissar jag på.