Halleluja! Instämmer gott i kvällens positiva kommentarer, trendbrott och segerrus. Gutår gott folk. Hjärta, ansvar och kollektiv fightervilja är viktigt även för fortsättningen. Bra att ha en sådan insats med sig som de gjorde idag för framtida matcher. Mål..ja men det blev seger och tre poäng det är det viktigaste, näst inställningen. Asgarvar åt inläggen om "TIK till OS, SM-guld, fontänbad, bin laden" etc. det är gästbokshumor he he.
Den låga spelskicklighetsnivån bland backarna är ett minst lika stort problem i defensiv zon. Att vi haft så svårt att snabbt spela oss ur, bli fastcheckade, tappa puckar osv beror ju i hög grad på att man saknar förmåga att skapa tid ... | Läs mer
Hjärta, ansvar och kollektiv fightervilja är viktigt även för fortsättningen. Bra att ha en sådan insats med sig som de gjorde idag för framtida matcher. Mål..ja men det blev seger och tre poäng det är det viktigaste, näst inställningen.
Asgarvar åt inläggen om "TIK till OS, SM-guld, fontänbad, bin laden" etc. det är gästbokshumor he he.