Appropå positivt och negativt är det så att jag tycker Zäta var helt klart bäst på isen igår helt klart, sen Rönnmark har väl inte rosat marknaden allfall om man tänker på förra året ex DIF-TIK förra året då var inte Hardy och Peo snäll på denne, dom skällde som hunfar på denne rättskipare och så såg det ut många matcher om man läste kvällstidningarna, så visst måste Rönmark haft det lite kämpigt om man säger så. Molin sägs vilja ha rejält betalt efter vad jag hört, tom på Sporten igår tog dom upp det, men det verkar vara den enda lösningen. det blir intresant och se om det ska förstärkas i försvaret vilket kan behövas, Wallin stod över igår och det var naturligt efer allt strul han ställt till med. Freddan var svag igår allafall på dom långa skotten igår, men jag tror på Freddan, för han var ju otrolig vissa lägen, Liv var ju som väntat mycket bra och jag tycker denne ska till OS. stunder helt otrolig.
timraw: Vad göra en julifredag mitt i semestern med ett självklart bad avklarat? Ja, på väg hem från Vivstavarvstjärn tog jag en avstickare förbi Sörberge kyrkogård där jag utan att känna till var spelare #5 ligger begraven tog mig an ... | Läs mer
hunfar på denne rättskipare och så såg det ut många matcher om man läste kvällstidningarna, så visst måste Rönmark haft det lite kämpigt om man säger så.
Molin sägs vilja ha rejält betalt efter vad jag hört, tom på Sporten igår tog dom upp det, men det verkar vara den enda lösningen.
det blir intresant och se om det ska förstärkas i försvaret vilket kan behövas, Wallin stod över igår och det var naturligt efer allt
strul han ställt till med. Freddan var svag igår allafall på dom långa skotten igår, men jag tror på Freddan, för han var ju otrolig vissa lägen, Liv var ju som väntat mycket bra och jag tycker denne ska till OS.
stunder helt otrolig.