Tycker ändå att det posivt, man ska komma ihåg att TIK saknade många spelare men Luleå såg inte så starka ut förutom målisen som vi vet är bra. Bosse var väl inte på topp heller men är man van vid Kapanen så blir man bortskämd kanske en av de målvakter som är bäst i serien. TIK gör en godkänd match alalfall med det matrial man har nu Hansson gör en bra insats det säger allt om forwardsuppsättnigen, Hallin gör nog sin bästa sen förra säsongen. Synd om Cassel föresten som gick och skadade sig stort avbräck för BIF.
Villervalla: Ja och ST:s källa är följande: "Enligt ordförande Lars Backlund får han sparken." Om det är så att Backlund sagt detta till ST så är det riktigt oproffesionellt från Backlunds sida kan jag tycka. Det behöver man inte lägga ... | Läs mer
TIK gör en godkänd match alalfall med det matrial man har nu Hansson gör en bra insats det säger allt om forwardsuppsättnigen, Hallin gör nog sin bästa sen förra säsongen. Synd om Cassel föresten som gick och skadade sig stort avbräck för BIF.