MoK: Vi är inte riktigt överens. Lunkan anser jag som lovande och han hade mått bättre om han hade haft kvar tryggheten med Norrena. Nu blev det inte så. Norrena är fortfarande klassen bättre men du har en poäng när du påpekar att Lunkan är ung o har framtiden på sin sida. Nu kommer Sperrle att kunna dra växlar på Norrena. Frölunda saknar förvisso en back och denne finns ju i grannskapet men frågan är om han kommer att spela med Frölunda. Jag är mycket tveksam. Har hört annat. Tycker också att målvaktsproblemet i Tik är löst, åtminstone för de närmaste säsongerna. Tror att dessa 2 kan sporra varann till framtida stordåd. Även Tik har problem på backsidan där behövs nytt blod och då gärna den typ av back som verkligen kan skjuta utan att först ha behövt stanna pucken.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!
Frölunda saknar förvisso en back och denne finns ju i grannskapet men frågan är om han kommer att spela med Frölunda. Jag är mycket tveksam. Har hört annat.
Tycker också att målvaktsproblemet i Tik är löst, åtminstone för de närmaste säsongerna. Tror att dessa 2 kan sporra varann till framtida stordåd. Även Tik har problem på backsidan där behövs nytt blod och då gärna den typ av back som verkligen kan skjuta utan att först ha behövt stanna pucken.