kerosene: "...inbiten i denna kupp." Jag är absolut inte med i någon "kupp". Eftersom jag var sekreterare igår kan jag ge er namnen på de som sitter i styrelsen: Ordförande 1 år: Kent "Habba" Lindahl
Ledamot 1 år: Kjell Sandberg - sittande Ledamot 2 år: Kenneth Boman - har jobbat med att dra in sponsorer för SK under två säsonger, säljer matchlotter sedan en säsong tillbaka (om jag inte minns fel) Ledamot 2 år: Dick Byström - har jobbat med lotteriverksamheten under föregående säsong. Har fått igång matchlotteri försäljningen till ny rekord nivå.
Suppleant 1 år: Micke Sandgren - Har tidigare varit ordförande i SK. Suppleant 1 år: Roger Andersson - Jobbar sedan många år med att sälja tilltugg för Timrå IK.
Så som ni ser är det rutinerade herrar som är med i årets upplaga. Tror att denna säsong kan bli väldigt bra.
Sedan som Habba sa på slutet av mötet: Hjälp från medlemmarna tas alltid emot.
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Jag är absolut inte med i någon "kupp".
Eftersom jag var sekreterare igår kan jag ge er namnen på de som sitter i styrelsen:
Ordförande 1 år: Kent "Habba" Lindahl
Ledamot 1 år: Kjell Sandberg - sittande
Ledamot 2 år: Kenneth Boman - har jobbat med att dra in sponsorer för SK under två säsonger, säljer matchlotter sedan en säsong tillbaka (om jag inte minns fel)
Ledamot 2 år: Dick Byström - har jobbat med lotteriverksamheten under föregående säsong. Har fått igång matchlotteri försäljningen till ny rekord nivå.
Suppleant 1 år: Micke Sandgren - Har tidigare varit ordförande i SK.
Suppleant 1 år: Roger Andersson - Jobbar sedan många år med att sälja tilltugg för Timrå IK.
Så som ni ser är det rutinerade herrar som är med i årets upplaga. Tror att denna säsong kan bli väldigt bra.
Sedan som Habba sa på slutet av mötet: Hjälp från medlemmarna tas alltid emot.