geggelundin: Det där är ett dilemma! Spelarna är ju i första hand hockeyspelare... Sen när dom kommer upp på elitnivå blir dom lita av offentliga personer. Alla grejar inte det! Jag tror inte att det är utslag av arrogans i första hand. Det kan ju faktist vara så att dom tycker att det är svårt att hantera situationen. Artister brukar vara tvärtom! Dom älskar rampljuset, älskar att sola sig i sin egen glans och motta allmänhetens ovationer. Många lagsportare har problem med det! Tänk vad många intervjuer där den individuellt glimmrande spelaren som avgjorde matchen svarar"Naaäääe! Det var ju hela laget som var bra" Brolin såg inte sin kvalitet i VM 94. Inte Kenneth Andersson eller Henke Larsson heller för den delen. Den som vet om att han är bra blir stämplad som en diva (Se Zlatan)
Angående nubben: hoppas verkligen föreningen går vidare. Rullar vi på fortsatt med El Nubbo cementerar vi bara känslan av att här i Timrå, här är vi nöjda och rullar på som om det vore 2004 igen.
Treårskontrakten på Lilja och Westy är ... | Läs mer
Det där är ett dilemma!
Spelarna är ju i första hand hockeyspelare... Sen när dom kommer upp på elitnivå blir dom lita av offentliga personer. Alla grejar inte det!
Jag tror inte att det är utslag av arrogans i första hand.
Det kan ju faktist vara så att dom tycker att det är svårt att hantera situationen.
Artister brukar vara tvärtom! Dom älskar rampljuset, älskar att sola sig i sin egen glans och motta allmänhetens ovationer. Många lagsportare har problem med det!
Tänk vad många intervjuer där den individuellt glimmrande spelaren som avgjorde matchen svarar"Naaäääe! Det var ju hela laget som var bra"
Brolin såg inte sin kvalitet i VM 94. Inte Kenneth Andersson eller Henke Larsson heller för den delen.
Den som vet om att han är bra blir stämplad som en diva (Se Zlatan)