El Aka Ali: Jag tycker inte att man måste ta bort örnen. Örnen kan vara kvar som den moderna, aktraktiva och lokalt anknyta symbol den är. Sedan kan man kanske lyfta fram också det gamla klassiskia märket som en retro-kollektion. Jag förstår inte varför detta inte görs. Har klubben förbjudit supporterklubben att använda tallarna eller varför gör man inte ett litet försök.
Tycker det verkar som en enda lång transportsträcka till efter säsongen 26/27, då halva truppens kontrakt går ut. Konstgjord andning denna och nästa säsong, och ny sportchef som kan sätta en stor del av truppen inför 27/28. Tragglar ... | Läs mer
Sedan kan man kanske lyfta fram också det gamla klassiskia märket som en retro-kollektion.
Jag förstår inte varför detta inte görs. Har klubben förbjudit supporterklubben att använda tallarna eller varför gör man inte ett litet försök.