Dream Team: Timrå IKs målsättning är att få fram 2 spelare/åldersgrupp. Vad man skall ha i bakhuvet är, Mats Sundin hade aldrig stått på ett par "rör" förren han vart 12 år.(Nått i den stilen) I Timrå är dom redan ratade vid den åldern om dom inte är bland dom "Bättre". Mao. De som mognar efter 11-12 år som skulle ha blivet j..t bra kanske aldrig få changsen.
Tom Topp: Hjärnskakning först, med långvarig problematik. Sen antar jag att den främsta förklaringen till att han inte spelade mer är att han tillhörde HV och så får man nöja sig så. Det är så invecklat att begripa sig på alla turer ... | Läs mer
Vad man skall ha i bakhuvet är, Mats Sundin hade aldrig stått på ett par "rör" förren han vart 12 år.(Nått i den stilen)
I Timrå är dom redan ratade vid den åldern om dom inte är bland dom "Bättre".
Mao. De som mognar efter 11-12 år som skulle ha blivet j..t bra kanske
aldrig få changsen.
Detta är baksidan av medaljen.