Laken: Jo Tjena! Bara två spelare som varit riktigt tränade när Molla tog över... Så om man tolkar dina rykten så har laget då "lallat" omkring mellan matcherna på något jävla kafferep då?
Och att Timrå IK tog sig till eliserien och sedan stannade där i alla fall ett år, berodde väl på att man hade en förbannad tur då?
Timrå IK består alltså enligt dina rykten av en bunt halvfeta, heltrötta spelare som inte försöker leva upp till ledningens krav?
Hur skulle du uppmuntra ett barn med dåligt självförtroende? Skulle du bua och håna det barnet till ett bättre liv?
Sedan har jag grym respekt för signaturen nr40. Det är nog den supporter som jag tror har mest koll på hur hockey spelas, ledning, lag, historia och en hel del annat också. Och den signaturen befinner sig flera mil från Lakens stolliga rykten och ogenomtänta inlägg.
angeroath: jo, jag är inne på det också och därmed lite kluven. Den här defensiven blir supermysig om vi tar oss till slutspel. Men, vi ska ta oss dit också. Vilket jag är tveksam till efter matcherna mot Leksand och Malmö, där vi ser ... | Läs mer
tog över... Så om man tolkar dina rykten så har laget då "lallat"
omkring mellan matcherna på något jävla kafferep då?
Och att Timrå IK tog sig till eliserien och sedan stannade där i alla
fall ett år, berodde väl på att man hade en förbannad tur då?
Timrå IK består alltså enligt dina rykten av en bunt halvfeta,
heltrötta spelare som inte försöker leva upp till ledningens krav?
Hur skulle du uppmuntra ett barn med dåligt självförtroende? Skulle
du bua och håna det barnet till ett bättre liv?
Sedan har jag grym respekt för signaturen nr40. Det är nog den
supporter som jag tror har mest koll på hur hockey spelas, ledning,
lag, historia och en hel del annat också.
Och den signaturen befinner sig flera mil från Lakens stolliga rykten
och ogenomtänta inlägg.
Min åsikt.