Skarin: Konstigt att du kan tycka att Nubben har lyckats med värvningarna under säsongen, jag tycker endast att Kapanen får godkänt.
Ward en bra spelare som inte får någon istid. Matushkin var stabil på backen, men man måste väl ligga lite före och inte värva en spelare som man måste skicka iväg direkt pga regler som finns. Dr. Åhlund orkar jag inte ens kommentera. Hedberg är alldeles för liten för att spela back i ett TIK som behöver en back som kan ta bort spelare framför mål, Backarna i TIK väger alldeles för lätt, dom orkar inte röra spelarna framför mål. Källarsson var den back som hade lite tyngd men nu är ju han borta också.
T T: tveksamt, men gör han det så vinner vi, det är ju en hockeyestetisk naturlag.
Gött med uppehåll, men mysigt att det drar igång igen. I synnerhet på bortaplan, mot en motståndare som på alla sätt bör betraktas som "bättre än oss". Läs mer
Ward en bra spelare som inte får någon istid.
Matushkin var stabil på backen, men man måste väl ligga lite före och inte värva en spelare som man måste skicka iväg direkt pga regler som finns.
Dr. Åhlund orkar jag inte ens kommentera.
Hedberg är alldeles för liten för att spela back i ett TIK som behöver en back som kan ta bort spelare framför mål, Backarna i TIK väger alldeles för lätt, dom orkar inte röra spelarna framför mål. Källarsson var den back som hade lite tyngd men nu är ju han borta också.