El Aka Ali och Johan J: Allt lligger i betraktarens ögon. Men visst är det märkligt i så fall att inte Luleå trots allt sitt grisiga spel, till och med i ett tidigare ämne på detta forum kallat mördarhockey alltid ligger tvärsist i den ovan publicerade fairplayligan. Eller kan det vara så att vi inte alls spelar så fult och brutalt som vissa vill göra gällande?
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
Allt lligger i betraktarens ögon. Men visst är det märkligt i så fall att inte Luleå trots allt sitt grisiga spel, till och med i ett tidigare ämne på detta forum kallat mördarhockey alltid ligger tvärsist i den ovan publicerade fairplayligan. Eller kan det vara så att vi inte alls spelar så fult och brutalt som vissa vill göra gällande?