Janken: Glöm både Nordgren och Hedström. Om Modo vill ha Nordgren kommer TIK att ge sig. Tik kommer inte att ge sig in någon budstrid om spelare om motparten är en elitserieklubb. Det har T Johansson klart uttryckt. Om Hedström inte fullföljer kontraktet med Anaheim är det till Skellefteå han återvänder, oavsett vilken serie de ligger i. Han får minst samma pengar i Skellefteå som i Timrå. Och eftersom han vill hålla i äktenskapet blir det inte Timrå vid en hemfärd från Kalifornien. Timrå får nog som Brynäs förlita sig till div 1 spelare, Oscar Sundh ex vis, dock ej Ryno som går till en mer satsande klubb.
Vad kan supportrarna ha för förväntningar på Timrå nästa säsong? – Att vi är där för att tömma tanken varje dag. Sen kommer vi inte lyckas vinna varje gång. Är det så att motståndarna gör ... | Läs mer
Timrå får nog som Brynäs förlita sig till div 1 spelare, Oscar Sundh ex vis, dock ej Ryno som går till en mer satsande klubb.