JimmyH: Skrev ett långt svar till dej som försvann i cyberrymden, men andemeningen var denna: Man skall som junior ta en plats i A-laget för att man är lika bra eller bättre än de spelare som redan finns där, och inte kvoteras bara för att man är junior. De bästa spelarana skall spela, och om Robban Carlsson spelar tills han blir 40, då skall han också ta platsen från en junis om det är så att han är bättre än denne.
Vill juniorerna ta en plats i A-laget då får dom fan ligga i och träna så att dom blir bättre än Pelle Hallin eller Robban, då skall vi också se att vi får juniorer i vårt A-lag.
vi LÖSER det här utan Hartmann, Forsmark på läktaren och Pääjärvi som extra.
9 poäng ner till kvalserien kolla vårat spelschema jämfört med dem under oss + pauserna mellan. Vore sinnesjukt om vi tappade detta, nej tänker inte jinxa, ... | Läs mer
Man skall som junior ta en plats i A-laget för att man är lika bra eller bättre än de spelare som redan finns där, och inte kvoteras bara för att man är junior.
De bästa spelarana skall spela, och om Robban Carlsson spelar tills han blir 40, då skall han också ta platsen från en junis om det är så att han är bättre än denne.
Vill juniorerna ta en plats i A-laget då får dom fan ligga i och träna så att dom blir bättre än Pelle Hallin eller Robban, då skall vi också se att vi får juniorer i vårt A-lag.