Småskön match. Få kisstänk på sig i två perioder, för att urinera tebaks med fulla spjäll i tredje. Ibland är Timrå mer synonymt med poesi än något annat. Skönt också att magkänslan inte svikit mig. Det tar vi med oss till nästa match. Slutligen: bara jag som har bilden av en ömsom gråtande, ömsom skrattande SMÅLAND mitt i gula fläcken? Viktorian till trots, lämnar han mig inte snart somnar jag aldrig.
Smokey: Att Didrik Strömberg är hänsynslös mot sin kropp visste vi redan. Men det vi fick se igår går utanpå det mesta jag sett innan. Såhär säger Didrik själv om gårdagen:
"Det skulle bli en rafflande match mot Färjestad när Timrå tog ... | Läs mer
Skönt också att magkänslan inte svikit mig. Det tar vi med oss till nästa match.
Slutligen: bara jag som har bilden av en ömsom gråtande, ömsom skrattande SMÅLAND mitt i gula fläcken? Viktorian till trots, lämnar han mig inte snart somnar jag aldrig.