Det sägs att Modo bara gör skitmål i princip. Endast klacksparkar, målvaktstavlor och rejäla bjudningar från motståndarna på ett eller annat sätt. Ryktet flödar genom hela hockey-Sverige. Det sägs också att tränaren deras skyller på de mest märkliga detaljerna allt för ofta. Att hans egna lag har tur lite då och då verkar han inte riktigt förstå. Allra helst det här med domherrarna. Inte minst för ett tag sedan vid några heta matcher i en häftig matchserie. Och den där Morrison verkar endast vara tuff från sitt egna avbytarbås. Konstigt sånt där. Märkligt.
Ja, jag är en dålig förlorare. Relativt ofta. Men inte alltid.
Jåkkinen: Jag må vara bitter, men har ytterst svårt att förstå att man väljer att vara gubbsur istället för att åka och hylla vår största klubbikon genom tiderna.
Vem vet, Boyce kanske också gjort sin sista match!
Det sägs att Modo bara gör skitmål i princip. Endast klacksparkar, målvaktstavlor och rejäla bjudningar från motståndarna på ett eller annat sätt. Ryktet flödar genom hela hockey-Sverige.
Det sägs också att tränaren deras skyller på de mest märkliga detaljerna allt för ofta. Att hans egna lag har tur lite då och då verkar han inte riktigt förstå. Allra helst det här med domherrarna. Inte minst för ett tag sedan vid några heta matcher i en häftig matchserie.
Och den där Morrison verkar endast vara tuff från sitt egna avbytarbås. Konstigt sånt där. Märkligt.
Ja, jag är en dålig förlorare. Relativt ofta. Men inte alltid.