Geografiskt läge för ny isstadion? Nuvarande, Lastlava eller Birsta-spelar inte mig så stor roll. Om den skulle vara i Sundsvall så känns det svårare ur en nostalgisk och tillhörighetsmässig aspekt, den kanske går att komma över men troligtvis tar det hela livet att förlika sig med det. Jag skulle gå likt förbannat men... Låt mig smälta det ett tag.
Visst känns det som att modo är på dekis? Spelare bryter kontrakt i förtid. Ingen vill spela där och mediokra HA-lag värvar klart bättre. Pengar har lagts på hög sen uttaget från SHL. Eller finns inga pengar? Nåt är lurt.
den kanske går att komma över men troligtvis tar det hela livet att förlika sig med det. Jag skulle gå likt förbannat men... Låt mig smälta det ett tag.