Helg Ernest: Jaha, då var Silly season slut... Får man ta och slutsummera för Timrås del så känns det rätt bra. Strålman är väl egentligen det enda riktigt kännbara tappet. Warg känns ändå som han har ersatts, även om vi inte ersatte med en ny andracenter. Ser inte centerplatserna som svagare än ifjol iaf.
Jaja, nu ska här reflekteras så återkommer jag med slutgiltiga domen. =)
angeroath: jo, jag är inne på det också och därmed lite kluven. Den här defensiven blir supermysig om vi tar oss till slutspel. Men, vi ska ta oss dit också. Vilket jag är tveksam till efter matcherna mot Leksand och Malmö, där vi ser ... | Läs mer
Strålman är väl egentligen det enda riktigt kännbara tappet. Warg känns ändå som han har ersatts, även om vi inte ersatte med en ny andracenter. Ser inte centerplatserna som svagare än ifjol iaf.
Jaja, nu ska här reflekteras så återkommer jag med slutgiltiga domen. =)