AndersN: Jo förvisso men det som oroar mig är att jag inte ser 'linjerna' i det offensiva spelet. Vad är själva grundtanken? Jag ser inte de snabba omställningarna, det djupa trycket, det fina passningsspelet o.s.v. Men det är klart - man bygger bakifrån och nu har vi en bra grund att stå på (försvarsspelet). Men jag kräver mer offensivt spel av Challe och Nygårds. Det är ju det som varit lite av Timrås adelsmärke de senaste åren.
Men jag vill inte låta alltför pessimistisk efter segern ikväll...
Varför kan dom inte ha kioskjäveln öppen? Jävla muppförening vi är. Vi är dom fattigaste jävlarna i ligan så vi borde välkomna varenda krona som kommer in.
Jag ser inte de snabba omställningarna, det djupa trycket, det fina passningsspelet o.s.v.
Men det är klart - man bygger bakifrån och nu har vi en bra grund att stå på (försvarsspelet). Men jag kräver mer offensivt spel av Challe och Nygårds. Det är ju det som varit lite av Timrås adelsmärke de senaste åren.
Men jag vill inte låta alltför pessimistisk efter segern ikväll...