RocknRolf2: Sen är det ju inte bara backarna som ska ha kritik efter en sån här match. I PP har man aldrig mer än en kille framför mål och sen ställer man upp som att man letar backskott. Det går ju bara inte. Man kan inte förvänta sig att backarna ska skjuta från blå mot en oskymd målvakt, då blir det ju så att man bara spelar runt istället. Som Petter i studion sa, "det var ingen som var villig att göra skitjobbet idag" och det syntes ju rätt tydligt.
Jag hade, helt ärligt, sett matchen utan något PP från timrås sida, man slutade ju leta chanser så fort man blev en man mer.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.
Jag hade, helt ärligt, sett matchen utan något PP från timrås sida, man slutade ju leta chanser så fort man blev en man mer.