1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778290 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1663605

Sv: Brynäs IF - Linköpings HC 18/2-15
Silfver: Leksands form imponerar dock inte, 6 raka nollor. Där har vi chansen men vi kan inte ge bort förstapreioderna på detta vis framöver. Vi behever nog minst ett snitt på minst 1 poäng per match för att greja detta, 9 poäng bör räcka.

Svarskommentarer

Sv: Brynäs IF - Linköpings HC 18/2-15

Carl Lejonkräk: Men det gör å andra sidan knappast Brynäs heller. Även fast vi spelar bättre nu så tar vi inga poäng mot de åtta första lagen. DIF och Modo de två sista omgångarna kommer bli riktiga rysare och det är mindre bra att ha två "måstematcher" att avsluta med.
Håller med Silfver, kvalspel låter som ett logiskt slut på årets katastrofsäsong.
Moderatorna kanske vill lägga upp en omröstning på tabellplaceringstips?


Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: han finnen har väl ett par nhl-säsonger i närtid när han producerat bättre än Kempny gjorde i Ahl, är åtta år yngre och har 20 poäng på sista 24 matcherna.

Han kan ju suga ändå men det är rätt högt ställda krav om man inte tycker att han är en klar uppgradering
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)