1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778831 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1769427

Sv: Brynäs IF–Rögle BK [2016–10–18]
SnowKing: Sen är det kanske också en liten tröst för Wännström att han leder SHLs poängliga efter mål mot just Brynäs.

Dags att komma plocka hem honom igen kanske så fort hans kontrakt med Rögle går ut?

Svarskommentarer

Sv: Brynäs IF–Rögle BK [2016–10–18]
{7225}:
Spelare går till andra klubbar ( Wännström, Martin Johansson m.fl.) de får en större roll, mer förtroende o istid och utvecklas mer än dom skulle gjort i en tredje- fjärdefemma.
Man får hoppas att Brynäsledningen har full koll på vilka som skulle passa in i framtiden.... det går ju inte att ta hem alla!

Sv: Brynäs IF–Rögle BK [2016–10–18]
{7225}: Jag tror faktiskt att han är såpass rotad i Rögle. Så han blir nog kvar.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Lite off topic..
Har en nära vän som är Djurgårdare.
Han drabbades nyligen av en allvarlig form av cancersjukdom och kämpar just nu med behandlingar på sjukhus..
Av någon anledning har Wikegård fått reda på detta och han sände ett ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)