1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778568 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 1825744

Sv: Final
bifhjärta: Ja hur kan man ha en feberkänsla i kroppen.
Känns som man har åkt på världens influensa.

FORZA BRYNÄS❤️❤️❤️

Svarskommentarer

Sv: Final
Thörnberg åker fram till domaren och säger håll koll på deras klubbor idag cmore väljer att visa detta! Domarna friar en solklar slashing på en brynäsare för att i momentet efter ta en 2:a på oss Thörnberg släpper sin klubba rutinerat! Snacka om att domarna får ögonen på sig idag!

Sv: Final
Vi har verkligen fått matchen dit vi vill, men sjunker alldeles för djupt. Även om Rautio verkar ha vaknat på rätt sida idag så är det inte hållbart i längden. Men förhoppningsvis så får vi en matchbild som utvecklar sig likt den i måndags i Jönköping.

Puhhh, nervöööst...

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jan Grismöbel: Skriv något positivt ibland. Varför så stressad? De fattas spelare i varje lag. Vet att vi saknar mest toppspelare men de finns tex en spetsback på väg o säkert mer vi inte vet om. Jag kommer hålla på Brynäs oavsett lag de ställer upp med.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)