1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778669 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2024006

Sv: A proposito de nada
Jnp928: Du surrar vidare, men nu har du kommit bort från kärnan i ditt första inlägg - Nämligen att alla spelare styrs av pengar och inte ens bryr sig om klubbmärket. Du menar alltså att Joel Lundqvist byter klubb för högre lön?

När jag pratar om historia handlar inte alls bara om SM-titlar, tvärtom. Det handlar om flera decennium av egen spelarutveckling, mängder av fostrade nhl-spelare. osv.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Peja: Att Brynäs kommer att "tappa i stort sett alla tongivande spelare inom 1-2 år eftersom nästan alla kommer att ha lagt av då" var väl en extrem överdrift men var kanske inte meningen att ta bokstavligt. För all för all del ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)