Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.
- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.
- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.
- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.
- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken.
- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.
Själv är jag på väg till björngapet, igen. På vinst och förlust.
Ni vet, samurajer och allt det där.
Har förlikat mig med att i värsta fall åtminstone få se Bulan glad bland eventuellt hav av skoterraggare.
Oavsett resultat efter årets bedrifter kommer jag att lämna arenan rakryggad med flaggan i topp i eftermiddag och jag hoppas spelarna kan göra detsamma.
Det är trots allt inte Plastsjö eller Könsjöping på andra sidan, utan Bulan Boys 2.0
Med det sagt, nu håller jag tummarna för att samurajerna från Gävle bjuder upp till en dans som norrbottnen sent kommer glömma.