1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778257 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2317764

Sv: Slutspelet 2022
Svensson_62: Ni kanske kommer ihåg konsekvenserna av DIF-ligisternas fjanterier i Gavlerinken? Under några år gick det inte att låta DIF spela i Gävle på lördagar… Känner bl a därför att det inte är viktigt att de spelar i SHL nästa säsong.

Har massvis av liknande minnen från även AIK. T ex En gång på 80-talet var jag på toan vid nuvarande bortastå. Var på väg ut - kände en hård dunk i bakhuvudet. Vände mig om - stod ensam mot 3st black armykillar som muckade. Tränade brottning på den tiden och var djävligt vältränad så jag övervägde att slänga närmaste fjanten i pissrännan (hade utan tvivel varit görbart) men sket i det och puttade bara hårdhänt bort honom och gick ut.

Nej, saknar inte Stockholmslagen i SHL. Kommer ni ihåg ”apburen” man tvingades sätta upp för Stockhlmslagen?

Nej sluta jamsa med ”översittare”.
Förstår om journalusterna gör det dock . Men de representerar inte oss supportrar.

Svarskommentarer

Sv: Slutspelet 2022
Svensson_62: Jag såg idag när ni alla glada fans va på väg in i arenan när jag hade lastat grabbens flyttlass upp till Östersund! Han har ju bott mitt emot erp i tre år o varje gång de har varit läge så har vi varit där o tittat!! Och jag lider verkligen med er men ni vänder detta hoppas jag!!!🐯🐯🐯🐯🐯

Sv: Slutspelet 2022
Svensson_62: Jodå jag var med om att DIF klacken stormade Brynässklacken en gång i min barndom. Det blev rejält slagsmål, blodiga supportrar och avbruten match. Det byggdes väl nån form av bur där bortasupportrarna fick stå om jag minns rätt. Detta var länge sedan, på Tommy Mörths tid.

Sv: Slutspelet 2022
Svensson_62: Reflektioner: BIF är inte med i matchen. Varför?? Helt obegripligt faktiskt. DIFs 2:a period är bland det sämsta jag sett på länge (TIK dock mycket bra). HV har i stort sett fullsatt mot VVIK, hur i helvete är det möjligt. Suck!!!

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Jan Grismöbel: Jag förväntar mig en förstecenter, en spelande topp 1-2 back och en forward för 1-2 kedjan. Det behöver vi. Det har vi råd med. Därför förväntar jag mig att det är just det som kommer att komma in. Annars kommer jag ... | Läs mer
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)