1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778473 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2572041

Sv: A proposito de nada
Något är väldigt fel i Lindbäcks självbild. Precis som förra året garvar han bakom masken vid avblåsningar och vill vara lite skön. Detta efter att han sänkt sitt lag ännu en gång…

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Pigalle: exakt, något jag stör mig också på.. målvaktspelet kommer bli återigen bli ett stort problem för oss..Sjukt märkligt att ingen på högre positioner i klubben kan se att kejsaren är naken..

Sv: A proposito de nada
Pigalle: Hockey var kul 1 match. Sen vaknade vi Brynäsare å insåg att vi har samma såll som förra säsongen . Å då är hockey INTE roligt . Allt är som vanligt. Vi vet nu att det är som många var rädda för sållet är fortfarande ett såll . Så glöm nu uppgång till Shl . Kommer INTE ske med sållet kvar i mål ..

Sv: A proposito de nada
Pigalle: Fruktansvärt besviken hur dom genomför andra och framförallt tredje. Vi har allsvensk klass på back- och målvaktsspel.

Sv: A proposito de nada
One man show fortsätter efter time outen, jävla massa gliiiidande.

Med 1,20 kvar lirar Kvist & co, hål i huvet på bänken?

Sv: A proposito de nada
Pigalle: Klart att Lindbäck gör en skitmatch, men tycker ändå att laget borde ha producerat betydligt fler mål på alla chanserna första halvan av matchen.

Spännande med 3 mot 3, känns som att Brynäs alltid torskat där sedan det infördes, men nu borde man ha individuellt bättre spelare än Västerås.

Sv: A proposito de nada
Alltså vill fan aldrig mer se Lindbäck i ett Brynäs mål

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
havre: Amen, jag fattar inte att han får hållas med den typen av inlägg. Så jävla hemskt att killen sitter och hittar på sånt om en Brynäsare. Skulle det vara sant så är det även i det fallet jäkligt illa att sitta och sprida det här.
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)