1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778547 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2923606

Sv: A proposito de nada
Brynäsgubbe: "Om ni överhuvudtaget påverkas av vad folk skriver här inne till den grad att ni måste skriva om hur mycket sagd person "förstör" så bör ni se över ert välmående och kanske prata med någon."

Sen är det ju inte svårare än att bara ruska på huvudet åt någon man inte håller med om (som man vet inte kommer ge sig) och gå vidare med sitt liv. Om man gång på gång på gång fortsätter argumentera emot kommer det inte ge något mer än att man får huvudvärk.

Jag vet att jag inte håller med alla här inne. Jag vet också att det finns folk som inte håller med mig. Och det är helt fine för mig ändå. Om jag vet att person X enbart är negativ vad man än skriver så behöver jag ju inte svara på den personens inlägg om jag nu tycker det är jobbigt. Jag kan ju fokusera på 99% av alla andra inlägg istället helt enkelt.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

Sv: A proposito de nada
Angående Victor Johansson, har det här klippet delats här förut? Vilken lirare!
  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)