1150x200-brynasbanner.jpg

Brynäs IF

SHL · 778533 inlägg · 7967 ämnen

Inlägg: 2969087

Sv: A proposito de nada
Gavve: Kopacka kommer ligga precis på gränsen kring att hamna under ”veteran rule” i AHL. Jag tror det är osannolikt att han får kontrakt där om han ska in som en av veteranerna, men han kan ju förstås ha många olika slags skäl för att vilja återvända till AHL.

Svarskommentarer

Sv: A proposito de nada
Peja: Ska han ha en roll som funkar för honom efter den här säsongen ska han nog inte räkna med AHL ens... Men visst, det kan ju finnas AHL-klubbar som behöver målskyttar med defensiva brister i en fjärdekedja också.

Att tänka på innan du skriver inlägg:
- Vänligen notera och respektera Hockeysnacks regler.
- Moderatorerna kommer att vara extra uppmärksamma på regelbrott som personangrepp, olämpligt språkbruk (t.ex könsord) och hot.
- Personangrepp gäller inte bara andra forumanvändare utan även spelare, ledare, domare etc.
- Om en skribent skriver ett inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att få en varning.

- Om en skribent skriver flera inlägg som bryter mot reglerna kommer denne att bli avstängd från att skriva i Brynäsboken under en viss tidsperiod.

- Om en avstängd användare återkommer under nytt användarnamn kommer det resultera i en permanent avstängning av det nya kontot.
- Om en skribent skriver fler än 5 inlägg under samma dag kan denne stängas av för spam om inläggsmönstret är av spamkaraktär.

- Motståndarfans som kommer in och hetsar under match kommer tilldelas matchstraff på en dags avstängning.

- Klagomål och ifrågasättanden om modereringen i gästböckerna skall inte förekomma på Hockeysnack och raderas omedelbart av tillgänglig moderator. Att bryta mot denna regel kan innebära avstängning från gästboken. 

- Moderatorerna ger alltid skribenterna chansen att editera inlägg i 5 minuter.

  • 0x40-hv71logosvg.png Senast: Förlust mot HV71
    Monitor ERP Arena, 3-4 (0-1,1-2,2-0,0-1)